Майбутня професія

Професія системний адміністратор
Системний адміністратор - це фахівець, який забезпечує безперебійну роботу комп'ютерної техніки, локальної мережі, програмного забезпечення в офісах і компаніях. Він відповідає за мережеву безпеку, працездатність комп'ютерів і комп'ютерних програм. Коло його обов'язків дуже широкий - від закупівлі комп'ютерів та комплектуючих до написання Web - сайтів. Системний адміністратор - він же сисадмін - може обслуговувати підприємства з потужними серверами і численними користувацькими станціями, а може курирувати маленькі фірми з десятком, об'єднаних в локалку, комп'ютерів.

Історія професії: Системний адміністратор - це дуже молода професія, яка народилася разом з Інтернетом. До недавнього часу сисадмінами були виключно самоучки. Тепер же, цих фахівців готують у вищих або середніх навчальних закладах. Системний адміністратор - це професія, популярність якої знайшла відображення в численних анекдотах, в яких відносини сисадміна з користувачами стали притчею во язицех. ...
Соціальна значущість професії в суспільстві: Швидке поширення і розвиток мережі Інтернет призвело до глобальної комп'ютеризації робочих місць. Сьогодні, навіть маленька фірма оснащена комп'ютерами і підключена до всесвітньої мережі. Але комп'ютери для багатьох користувачів ставляться до речей незрозумілим і ставлення у них до них відповідна - користувальницьке. Тому, людина, що здійснює настройку, обслуговування та ремонт комп'ютерів буде необхідний завжди і скрізь. Системний адміністратор здійснює ще одне важливе для будь-якої організації справу - захист локальної мережі від хакерських атак, тим самим, захищаючи важливу інформацію.

Масовість і унікальність професії: Системний адміністратор - затребувана професія, проте не кожна компанія містить таку штатну одиницю. Часто практикується запрошений сисадмін, який раз або кілька разів на тиждень приходить в організацію і займається налаштуванням, налагодженням, ремонтом і поточним обслуговуванням. У його обов'язки входить: забезпечення інформаційної безпеки, усунення неполадок в системах або комп'ютерах, установка нового апаратного обладнання та програм, оновлення системи і комп'ютерних програм, створення резервних копій даних, періодичне оновлення, створення користувацьких облікових даних, створення баз даних.

Ризики професії: Народна поголоска створила типовий портрет системних адміністраторів: очкарики, з червоними, запаленими від недосипання очима, в мятом светрі, всклоченние волоссям і відчуженим, «не від світу цього», поглядом. Може, так і було раніше, хто знає. Але сьогодні сисадміни постають перед нами в абсолютно іншому антуражі: підтягнуті, товариські професіонали, одягнені в костюми з краваткою. Плюси професії - велика заробітна плата, можливість займатися улюбленою справою, адже в цю професію йдуть, по справжньому, закохані в комп'ютер, люди.
До мінусів відноситься велике навантаження на очі.

Де отримати професію: Навчитися на системного адміністратора можна у вищих і середніх навчальних закладах, а так само, на спеціалізованих курсах, по закінченні яких дається сертифікат.

Комментариев нет:

Отправить комментарий